Čím můžete „vytunit“ stavební pouzdro Eclisse

Stavební pouzdra jsou chytrým řešením do každého interiéru sama o sobě. A co teprve, když je "vytuníte" tím správným příslušenstvím! Představme si vše, čím můžete vybavit své stavební pouzdro Eclisse.

dveře do pouzdra celosklo

Oblíbili jste si bezobložková stavební pouzdra Syntesis pro jejich minimalisticky elegantní vzhled? Jejich atraktivní nenápadnost umocníte, když je vybavíte doplňkem Eclisse BIAS zajišťující dokonale tichý doraz! Tato vychytávka zpomalí zavírání a zjemní dovření dveří, a to i dveří dřevěných nebo celoskleněných. Tento "tlumič" posuvných dveří je zcela skryt v kolejnici, je tedy zcela neviditelný. Lze ho navíc instalovat i po zabudování pouzdra. Takže pokud už doma posuvné dveře do stavebního pouzdra Eclisse Syntesis máte, ale chtěli byste jejich chod zpomalit, zjemnit a ztišit, můžete si Eclisse BIAS dokoupit i později.

Eclisse BIAS tichý doraz

Zapuštěné soklové lišty mohou posloužit k večernímu osvětlení místnosti

Své stavební pouzdro můžete vylepšit i zapuštěnými soklovými lištami Syntesis® Sokl, které přináší netradiční minimalistické řešení pro pouzdra řadY Syntesis® Line a Luce. Soklová lišta je zapuštěná přímo ve stěně a lze do ní přidat i LED světlo, čímž je možné docílit mimořádného efektu večerního osvětlení. Získáte tím i další neobvyklý zdroj osvětlení místnosti. Sokl se v takovém případě v zadní části vyfrézuje na rozměr 25x4 mm a do spodní části vyfrézování se poté umístí LED páska. Soklové lišty ocení i pečlivé hospodyňky. Snižují totiž úklidovou náročnost, navíc nenarušují přechody u vestavěných skříní.

Syntesis SOKL

Díky samozavírání se dveře po vašem průchodu samy zavřou!

Je možné dosáhnout u stavebních pouzder ještě vyššího uživatelského komfortu? Ano, je! Přispět k němu může originální systém samozavírání, který lze opět instalovat až po zabudování pouzdra, takže se o jeho pořízení můžete rozhodnout až ve chvíli, kdy po vyzkoušení fungování stavebního pouzdra v praxi uznáte, že se vám bude hodit. A jak samozavírání dveří funguje? Otevřete dveře, projdete jimi a ony se jako mávnutím kouzelného proutku samy zavřou! Samozavírání je možné instalovat do pouzder jednokřídlých, LUCE, ZÁKRYT a EWOLUTO.

samozavírání posuvných dveří Eclisse

Rallenty Soft umožní pomalý a tichý doraz i u pouzder Eclisse LUCE, EWOLUTO nebo TELESKOP

Samozavírání je možné zkombinovat s doplňkem Rallenty Soft, zcela skrytým tichým dorazem pro posuvné dveře. Zavírání dveří je díky tomuto mechanickému systému tiché, lehké a zpomalené. Lze ho instalovat (i po zabudování) do pouzder jednokřídlých, dvoukřídlých, LUCE (jednokřídlých i dvoukřídlých), TELESKOP, TELESKOP proti sobě, ZÁKRYT, EWOLUTO a EWOLUTO dvoukřídlých. Navíc je možné jeho benefitů využít i u dveřních křídel celodřevěných i skleněných.

Rallenty Soft tichý doraz

Synchronizace pro dvoukřídlé dveře umožní, aby se dřevěná dveřní křídla pohybovala současně proti sobě

Dvoukřídlým posuvným dveřím do pouzdra jistě prospěje systém synchronizace. Synchronizace pro dvoukřídlé dveře zajistí, aby se obě dveřní křídla pohybovala současně proti sobě. Je určena primárně pro dřevěné dveře, přičemž každé dveřní křídlo by nemělo přesahovat šíři 1000 mm.

Stejně jako potřebují synchronizace dřevěné dvoukřídlé dveře, potřebují ho i dřevěné dveře do pouzdra Eclisse TELESKOP. Synchronizace zlepšuje manipulaci s dveřmi, obzvláště u širokých průchodů, kvůli kterým jsou pouzdra TELESKOP do interiérů obvykle vybírána.

Synchronizace pro Eclisse Teleskop

Ochranný profil zvýší životnost stavebního pouzdra

Posuvné dveře do pouzder Eclisse vynikají mimořádnou kvalitou, přesto doporučujeme pro zvýšení jejich životnosti instalaci ochranného profilu. Ochranný profil je hliníková kolejnice zlešující posuv dveří, snižující jejich opotřebení a zamezující jejich deformacím. I k těm totiž může teoreticky dojít vlivem působení vlhkosti či měnících se teplot.

ochranný profil Eclisse

Posouvání celoskleněných dveří umožní držák VÝŘEZ a držák KLIPS

Chcete ve stavebním pouzdru posouvat celoskleněné dveře? Je to možné! Eclisse pro takové případy vyvinula chytré vychytávky. V první řadě budete potřebovat držák celoskleněných dveří. Nabízíme vám dva - držák VÝŘEZ a držák KLIPS. Držák VÝŘEZ je standardně dodáván pro 10 mm dveřní křídla, pro svoji oblibu je ale na přání zákazníků dodáván i do dveří o tloušťce 8 mm. Při instalaci dveřního držáku jsou na obě strany horní části dveřního skleněného křídla vyfrézovány otvory, do nichž se držáky namontují.

Celoskleněné dveře Eclisse KLIPS VÝŘEZ

Držák KLIPS je univerzálně použitelný pro celoskleněná dveřní křídla o tloušťce 8mm i 10mm. Pasuje na obě tloušťky. Pro instalaci není třeba vyfrézovat žádné otvory, i proto vyvolává u některých zákazníků nedůvěru. Obě řešení jsou však velmi dobře technologicky a kvalitativně propracovaná. Záleží, co upřednostňujete. Držák KLIPS má přitom dokonce větší nosnost než držák VÝŘEZ.

Při posouvání celoskleněných dveří do pouzdra Syntesis, budete potřebovat adaptér VITRO

Pokud uvažujete o bezobložkovém pouzdru Eclisse Syntesis, budete potřebovat adaptér VITRO. Ten zakryje držáky celoskleněných dveří u bezobložkových pouzder a zúží kapsu v průchodu.

Eclisse celoskleněné VITRO