Nebojte se stavebního pouzdra!

Je to až překvapivé, kolik lidí se bojí užití posuvných dveří do stavebního pouzdra v interiéru. Všichni však brzy zjistí, že tyto obavy jsou zcela zbytečné. Z čeho míváme strach?

 • Bojíme se, že jsou posuvné dveře pro náš interiér až příliš moderní. Jsou designově "chladné", neosobní, příliš minimalistické.
 • Máme strach z toho, že nebudou fungovat tak, jak mají. S pochybnostmi si představujeme, že se budou zadrhávat, apod.
 • V neposlední řadě se bojíme změny. Otočné dveře jsou v našich domácnostech klasikou, která vždy "fungovala", tak proč to s ní ještě nezkusit.

Rozhodli jsme se, že všechny tyto obavy vymýtíme. Takže pěkně postupně.

7 - Eclisse Syntesis LUCE dvoukřídlé

Mýtus č. 1: Posuvné dveře do pouzdra jsou až příliš minimalistické, neosobní, "moc moderní" - OMYL!

Posuvné dveře nemusí být v žádném případě "až moc moderní", jak se mnohdy domníváme. Už dávno nejsou typickým doplňkem kanceláří a konferenčních místností. Nespornou výhodou posuvných dveří Eclisse z naší nabídky je, že si je můžete přizpůsobit zcela ku obrazu svému. Mohou na 100 % korespondovat s vaším vkusem i celkovým zařízením interiéru.

bezobložková stavební pouzdra Eclisse Syntesis LINE

Věděli jste, že do stavebního pouzdra můžete zasouvat i dveřní křídlo z dřevěného masívu? Není nic, co by váš interiér zútulnilo více, než přírodní dřevo. Posuvné dřevěné dveře jsou originálním a osobitým doplňkem, který je nejen vysoce esteticky atraktivní, ale i funkční. O příliš minimalistickém vzhledu navíc nemůže být vůbec řeč. Dřevo v interiéru vykouzlí to pravé "teplo domova".

Přečtěte si více o posuvných dřevěných dveřích:

eclisse s obložkou

 

Mýtus č. 2: "Bojím se, že se posuvné dveře zadrhávají." - V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ!

Posuvné dveře Eclisse, které vám nabízíme, jsou špičkou na trhu. Můžete si být jistí jejich vysokou kvalitou a jedinečným zpracováním. V žádném případě nejsou na místě obavy týkající se problematické funkčnosti, krátké životnosti nebo omezené odolnosti. Eclisse při své výrobě právě tyto rizika eliminuje. Výrobu Eclisse opouští pouze prvotřídní produkty. Jak je toho docíleno?

eclisse patent 2

 • Posuvné dveře Eclisse jsou vyrobeny ze speciálního, bodově profilovaného plechu o síle cca 0,7 mm. To zajišťuje mimořádnou odolnost a pevnost.
 • I přes vyšší tloušťku plechu jsou pouzdra lehčí než pouzdra konkurenční. Tím jsou eliminovány možné problémy související s manipulací s dveřmi před usazením.
 • Dveře Eclisse mají vystředěný vodící trn, který se při montáži jednoduše usadí na své místo mezi kartáčové lišty. Odpadají potíže se složitým vystřeďováním.
 • Pouzdra do zdiva mají přesah omítkářské sítě přes kapsu, aby se zajistilo dobré spojení s omítkou.
 • Dorazový díl je kovový místo dřevěného, tak Eclisse předchází změnám tvaru a prohnutí pouzdra pod tíhou dveří.
 • Montážní rozpěra je delší a je vedena pouzdrem, aby se pouzdro při montáži snadno srovnalo a byla zajištěna rovina při zabudování.
 • Pouzdro do SDK obsahuje speciálně profilované příčné výztuhy z pozinkovaného plechu o tloušťce 0,7 mm. Ty poskytují odolný vnitřní prostor pro bezpečné vedení dveřního křídla.   
 • Některá stavební pouzdra Eclisse mají uvnitř kapsy poddveřní vytahovací plech, který oceníte v případě, že při usazování pouzdra dojde k chybě. Vytažením plechu z kapsy dojde k nutnému vyrovnání mezi úrovní čisté podlahy a pouzdrem.

eclisse konstrukce

Mnohé z těchto "vychytávek" jsou patenty firmy Eclisse. To je jen důkazem jedinečnosti této špičkové značky. Eclisse je sázkou na jistotu a investicí do mimořádné kvality.

Více o Eclisse:

 

Mýtus č. 3: "Otočné dveře mi poslouží stejně jako ty posuvné, tak proč riskovat?!" - NEBOJTE SE ZMĚNY!

Jak otočné, tak posuvné dveře mají v interiéru své využití. Nelze však v žádném případě říci, že obstojí v každé situaci stejně. Posuvné dveře nabízí moderní domácnosti mnohé benefity, ve kterých jim otočné dveře nemohou v žádném případě konkurovat. V první řadě je to obrovská úspora prostoru.

Nevýhody otočných dveří   Stavební pouzdra Eclise - úspora místa

Klasické otočné dveře potřebují pro své otevření v ideálním případě pouze prostor pro manipulaci s dveřním křídlem. Posuvné dveře proti tomu jednoduše "zmizí" ve stěně. Eclisse navíc nabízí pouzdra, která vás ani nelimitují ve využití stěny, v níž se pouzdro nachází. Pouzdro Eclisse LUCE umožňuje vedení kabeláže uvnitř pouzdra či umístění zásuvky. Eclisse Ewoluto zase nabízí možnost zavěsit na stěnu s pouzdrem police i nábytek, tedy i skříně či celou kuchyňskou linku.

eclisse syntesis luce

Klasické otočné dveře nás při zařizování interiéru navíc nezřídka limitují i co se týče designu. Posuvné dveře do pouzdra jsou absolutně minimalistické. Jak už bylo řečeno, jsou takřka neviditelné. A pokud je chcete do svého interiéru zakomponovat jako svébytný prvek, můžete si je zcela přizpůsobit. Je libo celoskleněné dveřní křídlo? Nebo dáváte přednost poctivému dřevěnému masívu? Nic není problém. Do stavebního pouzdra lze zasouvat i dřevěné dveře.