Co je stavební pouzdro

Stavební pouzdra patří do moderního interiéru. Na naše bydlení jsou kladeny stále větší nároky, a to zejména na úsporu prostoru a rozložení. Použití posuvných dveří a stavebních pouzder přispívá k vytvoření komfortní, funkční a bezbariérové domácnosti. 

eclisse_dveřní pouzdro

Jak si představit stavební pouzdro? Jako kapsu ve stěně. 

Jak si ale i úplný laik může představit stavební pouzdro? V zásadě se jedná o kapsu ve stěně, která je buď zděná, nebo ze sádrokartonu. Do této kapsy se zasouvá dveřní křídlo. Stavební pouzdro může být vyrobeno z různých materiálů, v současnosti se nejčastěji užívá dřevo nebo pozinkovaný plech. Pouzdro se skládá ze samotné kapsy, dorazového dílu a vodící kolejnice s posuvnými vozíčky, které zajišťují snadný a bezproblémový posun dveří uvnitř pouzdra. Vodící kolejnice je umístěna zpravidla v horní části pouzdra.

pouzdro ve stěně  eclisse_řezy

Dveřním pouzdrům Eclisse nehrozí deformace

V naší nabídce najdete stavební pouzdra Eclisse, která splňují ty nejvyšší standardy. Díky vysoké kvalitě použitých materiálů, špičkovému provedení a skvělému technologickému provedení vynikají tato pouzdra vysokou životností. Co to znamená? Jednoduše to, že stavební pouzdro zůstává během montáže a dlouhá léta poté bez deformací. Deformace jsou samozřejmě nežádoucí, neboť narušují plynulý pohyb dveří. Stavební pouzdro by nemělo měnit svůj vzhled, ani narušovat strukturu stěny.

dveřní pouzdra holé

Stavební pouzdra Eclisse z naší nabídky lze instalovat do stěny ze zdiva i sádrokartonu. Vysoké funkčnosti je docíleno i díky mnoha technologickým vychytávkám a patentovaným konstrukčním řešením. Zmiňme například odnímatelnou kolejnici, kterou lze i po zabudování pouzdra vyndat a upravovat, například přenastavit doraz, přidat příslušenství…

Dveřní pouzdra Eclisse jsou vylepšena patenty

omítkářská sítAle tím s patenty Eclisse nekončíme. K pouzdru do zdiva je připevněna speciálním systémem bez svařování omítkářská síť – ta je rovněž patentovaným řešením Eclisse. Proč bez svařování? Svařování poškozuje zinkování a může tak vést až k reznutí materiálu či odlepení omítky.

U pouzdra do zdiva Eclisse najdeme další patent, a to poddveřní vytahovací plech. Ten se užívá, pokud došlo při usazování pouzdra k chybě a je nutné vyrovnat rozdíl mezi úrovní čisté podlahy a pouzdrem. Plech se v takové situaci jednoduše vytáhne z kapsy. Takže Eclisse nemyslí pouze na dokonalost výrobku, ale i na eliminaci případných nedostatků, které mohou vzniknout při montáži. Nabízí tedy „pojistku“ i pro situace, které by jinak znamenaly problém. Dokonalé, že? 

eclisse patent 2 eclisse profily

Stavební pouzdra jsou interiérovým hitem právem. Jsou mimořádně elegantním řešením většiny „neduhů“ moderních interiérů, ve kterých nejčastěji trpíme nedostatkem prostoru, světla, vzdušnosti. To všechno posuvné dveře a stavební pouzdra vyřeší. Navíc jsou stylová a minimalistická.