Kování pro posuvné dveře je stejně důležité

Kování pro posuvné dveře nepodceňujte. Samotné posuvné dveře jsou elegantním a minimalistickým doplňkem domácnosti. Protože se zasouvají do stavebního pouzdra, nemohou být samozřejmě vybaveny klasickou klikou. Nabízí se proto otázka - za co je vzít, když je chceme otevřít? Odpovědí je přitom hned několik. Kování pro posuvné dveře může mít různé podoby. V naší nabídce najdete nejrůznější madélka, úchyty, mušle či náprstky. Každé kování má své kouzlo.

Minimalistické nerezové kování se hodí do každého moderního interiéru

Nadčasovou elegancí vyniká kování nerezové, které oceníte zejména v moderních minimalistických interiérech. Co se týče těchto nenápadných doplňků, je třeba zohlednit snad jen to, zda se do vašeho bydlení hodí více kulaté nebo hranaté tvary. V zásadě se dá říci, že madélka či úchyty jsou nejčastěji kulatá, oválná nebo hranatá, a to obdélníková nebo čtvercová. V naší nabídce najdete všechna tato kování. Nabízíme vám rovněž kování s otvorem pro pokojový nebo FAB klíč.

Cobra úchyt na posuvné dveře nerez CCobra úchyt pro posuvné dveře nerezJNF mušle pro posuvné dveře zapuštěná

Stříbrná barva nerezové oceli ale nemusí být tou jedinou, ze které budete vybírat. Nabízíme i kování v jiných barevných provedeních, která vám jistě učarují. Kupříkladu mušle od výrobce ACT nabízíme i s povrchovou úpravou leštěné mosazi či česaného bronzu.

ACT mušle pro posuvné dveře mosaz bronz

Nejen rustikální posuvné dveře ozdobí kované kování s černou patinou

Skutečně originálně doplňí každý (nejen rustikální) interiér kované kování pro posuvné dveře. Podívejte se na naší nabídku kovaných kování s černou patinou značky Cobra. Tato kování budou slušet zejména posuvným dveřím z dřevěného masivu.

kované kování Cobra pro posuvné dveře

Zámky pro posuvné dveře - i zde je z čeho vybírat

Krom madélek a úchytů budete pro své posuvné dveře potřebovat i zámek. Zámky jsou v posuvných dveřích montovány do předem vydlabaných otvorů, hovoříme proto o zámcích zadlabacích. Rozlišujeme zámky pro obyčejný pokojový klíč (často také s označením BB), zámky pro vložkové zámky (označení FAB), zámky s olivou pro umístění do koupelen na WC (označení WC) - jedná se o zámky s jednostranným zamykáním. Zámky pro posuvné dveře jsou přitom zpravidla o něco menší a tenčí než klasické zadlabací zámky, systém zamykání ale zůstává stejný. V naší nabídce najdete i celé sety pro posuvné dveře se zadlabacím zámkem, mušlemi, madlem, s otvorem pro vložkový klíč, pokojový klíč variantu pro WC a koupelny.

MP Set pro posuvné dveře PZD Oválný OLV

Posuvné dveře jsou hitem moderních interiérů. Těší se stále větší oblibě, protože šetří prostor a nabízí tak elegantní řešení nejčatějího poblému každé domácnosti - nedostatku prostoru. Ale důležité je právě to slovíčko "elegantní". Jsou skutečně vzhledově velmi atraktivní. Aby to tak zůstalo, je nutné dbát i na výběr dveřních doplňků. Vhodně zvolené madélko či úchyt umí udělat divy. Při výběru zohledněte, jaké tvary ve vašem interiéru převažují a jak je zařízen. Pokud se například i jinde v interiéru objevují prvky z nerezové oceli, může být nerezová mušle tím pravým řešením. Pokud je váš interiér laděn spíše nostalgicky a romanticky, zapřemýšlejte i o kovaných madlech.