Pouzdra Eclisse jsou špičkou ve svém oboru

Eclisse, to jsou především stavební pouzdra mimořádné kvality. Svoji činnost tato dnes již renomovaná značka započala v roce 1989. To se nemusí zdát až tak dávno. Je třeba ale říci, že téměř okamžitě se zařadila mezi světovou špičku. Lze jen hádat, jestli když tehdy Luigi di Faveri, zakladatel firmy, vkládal své naděje do poměrně ambiciózního projektu, vůbec tušil, že jednou bude prodávat 1.300 stavebních pouzder denně. Tak to totiž dnes skutečně je. Po celém světe má Eclisse 10 dceřinných společností a 30 reprezentativních kanceláří. Tak se dostala značka Eclisse v roce 2000 i k nám a my vám její špičkové produkty nabízíme v rámci našeho sortimentu. S klidným svědomím můžeme říci, že se nelze nevybrat. Eclisse totiž nabízí více jak 10.000 řešení pro nejrůznější stavební situace a to není málo.

Eclisse celoskleněné VITRO

Se stavebním pouzdrem Eclisse získáte nový využitelný prostor

Cílem prestižní značky Eclisse je vývoj a výroba kvalitních produktů, pouzder, která budou odolná a snadno montovatelná. Revoluční koncept umožňující dokonalé "zmizení" dveří ve stěně nabízí každému interiéru netušené možnosti. Se stavebním pouzdrem získáte nový využitelný prostor. Potřebujete více místa? Funkční prvek? Praktické řešení do malého interiéru? Něco originální a elegantního? Eclisse je vždy tou správnou odpovědí.

dveřní pouzdra holé

Cestu ke kvalitě vydláždila firma Eclisse konstrukčními vychytávkami, z nichž mnohé jsou dokonce opatřeny patenty. Podívejme se na tyto prvky, které činí ze stavebních pouzder Eclisse něco mimořádného, do hloubky.

Odnímatelnou kolejnici ocení montážníci i sami zákazníci

Stavební pouzdra Eclisse jsou vybavena patentovanou odnímatelnou kolejnicí. Díky ní lze stavební pouzdro i po instalaci a zabudování vyndat a upravovat, například přenastavit koncový doraz apod. Je užitečná i v případě revize pouzdra. Jedná se tedy o vychytávku pro montážníky i zákazníky. Je vyrobena z hliníku 6060 (norma UNI EN 9006/1) s povrchovou úpravou anodického lakování s tepelným ošetřením T5. Tato úprava zaručuje dlouhou životnost (a to i ve vlhkých prostorech) a díky vysoké tvrdosti i lepší schopnost vedení vozíčků v kolejnici.

eclisse_dveřní pouzdro

Nosné vozíčky s kuličkovými ložisky jsou zcela bezúdržbové

Právě jsme zmínili nosné vozíčky. I ty patří mezi vychytávky Eclisse. Standardně dodávané nosné vozíčky s kuličkovými ložisky mají nosnost 100 kg. Co je na nich nejlepší? Nepotřebují žádnou údržbu a vás tedy nemusí trápit. Pokud do pouzdra posouváte těžší dveřní křídlo, dodáme pouzdro s vozíčky o nosnosti až 150 kg. Nosné vozíčky Eclisse prošly sérií testů, které prokázaly jejich vysokou životnost. Po 100 000 cyklech otevření a zavření dveří stále vykazovaly perfektní funkčnost. Krom toho prošly rovněž antikorozním testem (UNI EN 1670). Výsledky tohoto testu dokládají, že se nosné vozíčky vyznačují 4. třídou korozivzdornosti, což znamená, že vydrží beze změny i po 240 hodinách ve slaném vlhkém prostředí.

eclisse_řezy

Spolehlivost a dlouhou životnost zaručují i dvě regulovatelné zarážky dveří v kolejnici. Jsou regulovatelné i po zabudování pouzdra a snadno díky nim upravíme pozici dveří dle momentální potřeby.

Pouzdra Eclisse jsou vybaveny třemi patenty k jednoduché instalaci

Pro perfektní chod dveří je klíčová i správná instalace. Snadná montáž pouzder Eclisse je zajištěna třemi patentovanými vychytávkami - pozinkovanou rozpěrou, poddveřním vytahovatelným plechem a samovystředovacím systémem. Podívejme se na tyto "zlepšováky" blíže.

dveře do pouzdra masiv

Hlavním účelem pozinkované rozpěry je jeho vyrovnání a vymezení šířky průchodu. Rozpěra eliminuje konstrukční chyby, ke kterým může dojít během instalace. Poddveřní vytahovatelný plech využijete, pokud je nutné vyrovnat rozdíl mezi úrovní čisté podlahy a pouzdrem. Funguje přitom úplně jednoduše. Stačí ho jen vytáhnout a v přípradě potřeby vyjmout cihly. Správné vyvážení a optimální funkčnost zamykání dveří umožňuje samovystřeďovací systém.

4 - Eclisse rozpěra k vyrovnání pouzdra  3 - Poddveřní vytahovací plech

Co zvýší odolnost i životnost pouzdra? Dorazový díl i omítkářská síť

Tím ale s výčtem Eclisse vychytávek nekončíme. Je celá řada prvků, které zvyšují odolnost a životnost stavebních pouzder. Podívejme se na některé z nich:

Dorazový díl zabraňuje vzniku a rozvoji jakýchkoliv deformací. Zároveň usnadňuje opláštění obložkami.

Vodorovné výztužné profily jsou připevněné k omítkářskému sítu a pouzdro je díky nim pevnější. Jsou konstruované tak, aby umožnily rovnoměrně rozprostřít maltu po celém povrchu. Tím se snižuje riziko případného praskání omítky.

Svislé profilované stojny z dvojitého plechu dotváří celý koncept pevného a odolného pouzdra a jsou navrženy tak, aby s maltou tvořily takřka "jedno tělo".

Rezistenci případných tlaků na pouzdro shora zvyšuje vrchní kovová traverza. Na ní je navíc umístěna speciální polystyrenová ochrana absobrující možnou diletaci malty.

Perfektního estetického výsledku je docíleno rovněž díky omítkářské síti s přesahem na stěnu. Pevné pletivo s malými oky z vroubkovaného drátu spojené speciálním systémem bez svařování zaručuje, že je omítka jednotná a trvanlivá. Proč zdůrazňujeme systém připevnění bez svařování? Svařování poškozuje zinkování. Kdyby bylo zinkování narušeno, síť by mohla reznout a hrozilo by odlepení omítky. Není divu, že je omítkářská síť patentem Eclisse.

omítkářská sít

Konečně přichází řeč i na speciální bodově profilovaný plech o síle cca 0,7 mm. Právě díky němu vynikají pouzdra Eclisse takovou pevností a tuhostí.